6 tipů na značky školních batohů pro děti

Jaký vybrat školní batoh? V obchodech najdete velmi levné batohy, drahé značkové aktovky i batohy pro školáky s mimořádně dobrým poměrem ceny a kvality.

OBSAH

Jak vybrat školní batoh pro děti nebo školní aktovku?

Školní aktovky nebo batohy by měly mít polstrovaná a ergonomicky tvarovaná záda, ramenní popruhy jsou dostatečně široké, stejně tak by měla být konstrukce batohu nebo aktovky kvalitní a měla by vydržet. Na batohu i aktovce se musí objevit reflexní prvky pro větší bezpečnost dítěte, stejně tak by měl být produkt lehký, aby  nezatěžoval záda. Batoh i aktovka musí mít snadné zapínání, přehledné a praktické členění.

Myslete na to, že aktovku bude dítě nosit více než 170 dní v roce, proto by měla být kvalitní, pohodlná a bezpečná. Školní aktovka by neměla být širší než ramena dítěte. Aktovka musí přiléhat k zádům dítěte co možná nejvíce. Horní hrana aktovky je ve výšce ramen. Ramenní popruhy musí být nastavitelné a je vhodné kontrolovat, zad jsou správně upraveny a zda dítěti aktovka dobře sedí. Spodní hrana aktovky končí ve výšce pánevní kosti.

Koupit aktovku nebo batoh?

Aktovka se hodí pro prvňáčky, druháky i třeťáky. Má přehledné členění, snadno se zapíná a snadno otevírá. Pro malé školáky představuje lepší volbu. Batohy tvoří zpravidla více komor a hodí se i pro žáky prvního stupně, avšak nejvíce jsou pořizovány na druhý stupeň, nebo od páté třídy.

Levné školní batohy

Nejlevnější školní batohy lze sehnat v hypermarketech a supermarketech. Výhodnou cenovou nabídku získáte například v Kauflandu nebo v Lidlu. Tyto nabídky jsou časově omezené a batohy bývají v prodeji nejčastěji v létě, před začátkem školního roku. Ceny jednoduchého školního batohu se pohybují okolo 400 Kč až 500 Kč.

Jestli pořizujete školní batoh na poslední chvíli, možná, že narazíte na velké výprodeje nebo slevy. Výprodeje školních batohů bývají na Mall.cz. Velké slevy an vybrané modely s plnou výbavou, tj. s deskami (nebo sáčkem na bačkory) a penálem nabízí papírnictví Pexo.cz.

Školní batohy pro kluky

Mezi oblíbené motivy klučičích batohů patří motivy vesmíru, dinosaurů, aut nebo batohy s fotbalovým míčem. K nejoblíbenějším barvám se řadí modrá, černá, tmavě či světle zelená, šedá v kombinaci se žlutou i modrá s bílou. Přehled batohů pro kluky najdete zde.

Školní batohy pro holky

V motivech školních dívčích batohů se nejčastěji objevují jednorožci, víly, květiny, motýlci nebo princezny. K nejžádanějším barvám patří růžová, světle fialová, červená, lila, starorůžová, světle růžová, nebo kombinace smetanové s pastelovými jasnými růžovo-fialovými tóny. Přehled batohů pro holky najdete zde.

Školní batohy podle značek

K nejoblíbenějším patří batohy od českých značek Topgal nebo Boll. Své místo u českých spotřebitelů našly batohy značek Oxybag, Bagmaster, Stil i Vans. Každá značka je něčím specifická, zvláštní a jedinečná.

Tip č. 1: Školní batohy a aktovky Topgal

Česká značka Topgal nabízí velmi dobrý poměr ceny a kvality. Batohy jsou detailně propracované, mohou mít vyměnitelné obrázky pro nejmenší školáky, dvoukomorové uspořádání na učivo, spousta kapes, boční kapsa na pití. Polstrovaná záda a nastavitelné ramenní popruhy jsou samozřejmostí. Batohy mají také reflexní prvky – nejčastěji lem batohu nebo drobná reflexní kolečka na ramenním popruhu. Batohy Topgal pořídíte nejlépe na Topgal.cz.

Z materiálu volí firma Topgal nejčastěji polyester. Batohy a školní aktovky pro nejmenší děti mají hmotnost do 1 kilogramu. Vybrané modely se prodávají ve zvýhodněných setech označených písmeny S (set Small obsahuje batoh a penál), M (set Medium obsahuje batoh, penál a pytlík na přezůvky), L (set Large obsahuje batoh, penál, pytlík na přezůvky a pláštěnku na batoh). Vybrané modely batohů mají zátěr proti dešti, poutko na přenášení a zavěšení na lavici, pevné dno z TOPDURY s nožičkami. Batohy jsou testovány v ITC Zlín. Seznam prodejců najdete zde.

KLADY
 • Příznivá cena
 • Kvalitní provedení
 • Česká značka
 • Na batohy bývají často slevy.
 • Batoh má hrudní popruh, odrazky, polstrovaná záda i ramenní popruhy.

ZÁPORY
 • Nejsou dostupné ve velkých e-shopech.
 • Nemá rostoucí záda.

BATOHY TOPGAL na TOPGAL.CZ


Tip č. 2: Školní batohy Stil

Aktovky a batohy značky Stil drží tvar, jsou poměrně odolné a kvalitní. Z designů vás zaujmou krásně zpracované motivy vesmíru, zvířat nebo barevných květin. Batoh se prodává zvlášť a dokoupit k němu lze bohaté příslušenství v podobě penálu, zástěry na výtvarnou výchovu, kapsář i penál. Batohy a aktovky Stil pořídíte na Mall.cz, kde najdete poměrně dost druhů, a také na Pexo.cz, kde dostanete dopravu zdarma již od 800 Kč.

Školní aktovky Stil pro prvňáčky váží okolo jednoho kilogramu, mají 3D zádový systém, moderní patentové zapínání s magnetem (Fidlock), díky kterému se aktovka snadno otevírá a zavírá jednou rukou. Víko se při přiložení na magnet samo zapne. Batohy obsahují výrazné reflexní prvky po celém obvodu. Zajistí lepší viditelnost v nepříznivých podmínkách (déšť, tma, šero). Vnitřní komora se dělí na dvě části skrze látkovou přepážku. Přední kapsa slouží k uložení drobností, svačinového boxu nebo penálu. Kapsa na svačinový box má do určité míry termoizolační vlastnosti. Seznam prodejců najdete zde.

KLADY
 • Příznivá cena
 • Kvalitní provedení
 • Na batohy bývají často slevy.
 • Batoh má hrudní popruh, odrazky, polstrovaná záda i ramenní popruhy.
 • Dobře dostupný

ZÁPORY
 • Nemá rostoucí záda.

BATOHY STIL na PEXO.CZ


Tip č. 3: Školní batohy Vans

Školní a studentské batohy značky Vans jsou určeny spíše pro starší školáky a studenty středních škol. Batohy Vans si zamilují teenageři pro moderní vzhled a kvalitní provedení. Kalifornská značka drží trendy, používá módní barvy a zároveň dbá na tradiční střih studentských batohů, který sestává z jedné velké komory a malé přední kapsičky na drobnosti. Seznam prodejců najdete zde.

KLADY
 • Kvalitní provedení
 • Moderní design

ZÁPORY
 • Nemá rostoucí záda.
 • Vyšší cena
 • Hůře dostupný
 • Málo vzorů


Tip č. 4: Školní batohy Bagmaster

Český výrobce anatomicky tvarovaných batohů Bagmaster vás překvapí kvalitním provedením, příznivou cenou a zároveň můžete vybírat velmi lehké modely školních aktovek, které neváží mnohdy ani 800 gramů. Záleží na druhu batohu, velikosti a střihu. Batohy jsou dražší než od konkurenční značky Topgal, ale v porovnání například se zahraniční značkou Step by Step pořídíte krásný batoh za zlomek ceny. Batohy Bagmaster jsou k dostání na Mall.cz.

Batohy mají tři komory, aktovky mají jednu komoru, přihrádku na svačinu, boční kapsu na pití. Zakoupit je můžete samostatně nebo v malém mini setu (batoh, penál, sáček na přezůvky) či velkém setu (batoh, penál, sáček na přezůvky, láhev na pití, box na svačinu). Modely Bagmaster mají velmi kvalitní polstrování zad i ramenních  popruhů, aktovky pro menší děti disponují bederním i hrudním pásem, samozřejmostí jsou reflexní prvky a magnetické zapínání batohu. Pevné dno je opatřeno plastovými nožičkami proti oděru. Nechybí ani reflexní prvky. Seznam prodejců najdete zde.

KLADY
 • Kvalitní
 • Česká značka
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Batoh má hrudní popruh, odrazky, polstrovaná záda i ramenní popruhy, navíc má bederní pás.

ZÁPORY
 • Nemá rostoucí záda.

BATOHY BAGMASTER na MALL.CZ


Tip č. 5: Školní batohy Oxybag

Česká firma Karton P+P vyrábí oblíbené školní batohy a školní aktovky pro nejmenší značky Oxybag. Vybírat můžete z řady Premium, Plus, Smarty a Sport. Premiové batohy nabízí kvalitní polstrování zad i ramenních popruhů, pevné dno s nožičkami, hrudní popruh, anatomicky tvarovaná záda. Aktovka má přední kapsu na svačinu i boční kapsy na zip na uložení pití nebo drobných předmětů. Po celém obvodu najdete výrazné reflexní prvky. Batohy Oxybag koupíte za nižší cenu na Activáček.cz (platí pro členy klubu Activáček).

Studentské batohy Oxybag jsou určeny pro starší školáky, studenty i dospělé. Mají tvarovaná záda, polstrované ramenní popruhy, hrudní pás na zapínání. Dvě oddělené komory nabízí velkorysý prostor na uložení věcí. Do batohu se vejde notebook o velikosti 15 palců. Seznam prodejců najdete zde.

KLADY
 • Kvalitní provedení
 • Česká značka
 • Batoh má hrudní popruh, odrazky, polstrovaná záda i ramenní popruhy.
 • Dobře dostupný

ZÁPORY
 • Nemá rostoucí záda.

BATOHY OXYBAG na ACTIVACEK.CZ


Tip č. 6: Školní batohy Boll

Batohy Boll můžete vybírat z několika velikostí. Školní batohy School Mate 18 jsou určeny pro děti od 1. do 3. třídy a neváží ani jeden kilogram. Mají polstrované ramenní popruhy, hrudní pás a nastavitelný zádový systém. Samozřejmostí je bederní a hrudní pás. Batohy s označením Smart 22 jsou určeny pro děti přibližně od 3. až 5. třídy až do výšky 160 centimetrů. Batohy mají nastavitelný zádový systém (SP-system), a uzpůsobí se postavě dítěte. Díky pohodlnému bedernímu a hrudnímu pásu se dětem dobře nosí. Batohy můžete zakoupit na Mall.cz, klubové ceny nabízí e-shop Activáček.

Všechny batohy Boll mají reflexní prvky, školní batůžky mají nastavitelný zádový systém. Seznam prodejců najdete zde.

KLADY
 • Kvalitní provedení
 • Česká značka
 • Batoh má hrudní popruh, odrazky, polstrovaná záda i ramenní popruhy, navíc má bederní pás.
 • Má rostoucí záda.

ZÁPORY
 • Ne všechny modely jsou dostupné ve velkých e-shopech.
 • Batoh pro první až třetí třídu může být pro dítě obtížnější na zapínání.

BATOHY BOLL na MALL.CZ


Závěr

Pěkné batohy do školy můžete pořídit za příznivou cenu a nemusíte za ně utrácet řádově tisíce korun. Do 2000 Kč lze najít krásný batoh pro prvňáčky i s příslušenstvím, stejně jako batohy pro starší školáky lze sehnat do 1000 Kč. Záleží jen na vás, jakou značku a jaký design vyberete.

Foto: Heureka.cz, Autor: TeK, Zdroj: autorský článek
MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0