4 důvody, proč používat ekologický prostředek na mytí nádobí

Možná, že jste nikdy nekoukali na složení běžného prostředku na mytí nádobí. Podívejte se, jaké látky obsahuje běžný prostředek na mytí nádobí. Zjistíte také, proč je vhodnější používat ekologický jar.

OBSAH

Jaké látky jsou obsaženy v běžném čisticím prostředku na nádobí

 • Jar: 5-15% Aniontové Povrchově Aktivní Látky, <5% Neiontové Povrchově Aktivní Látky, Benzisothiazolinone, Phenoxyethanol, Parfémy, Geraniol, Limonene
 • Pur: 5 – 15 % aniontové povrchově aktivní látky, <5 % amfoterní povrchově aktivní látky, Parfém, Methylisothiazolinone, Benzisothiazolinone
 • SAVO na nádobí: 5 % nebo více, ale méně než 15 % aniontové povrchově aktivní látky, Méně než 5 % amfoterní povrchově aktivní látky, DMDM hydantion, Parfum, Limonene, Geraniol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, citronová šťáva

Co to znamená?

Možná, že si kladete otázku, a co tyto složky znamenají. Pojďme se na ně blíže podívat.

 • Benzisothiazolinone – Používá se jako antimikrobiální látka a konzervant. Má ekotoxikologický efekt, je iritant očí, kůže, dýchacích cest, prokázala se také toxická aktivita pro nereprodukční orgánové systémy. Tato látka patří do skupiny nebezpečných látek.
 • Phenoxyethanol – používá se jako antibakteriální a konzervační látka. Může způsobit alergické reakce, podráždit kůži i oči. Má negativní účinky na nervový systém i na mozek. Tato látka patří do skupiny chemických látek potenciálně škodlivých pro lidské zdraví.
 • Methylisothiazolinone – neurotoxická látka může mít podle laboratorních testů vliv na vyvíjející se plod. Může také způsobit alergickou reakci očí, kůže a plic. Extrémně dráždí pokožku. Tato látka patří do skupiny nebezpečných látek. Podobné vlastnosti i zařazení má také látka Methylchloroisothiazolinone.
 • DMDM hydantion – tato látka může způsobit alergie, ekzémy, kontaktní dermatitidu, puchýře, začervenání a praskliny kůže. Tato látka patří do skupiny chemických látek potenciálně škodlivých pro lidské zdraví.

Ekologické čisticí prostředky na mytí nádobí

Následující odstavec je jasným příkladem toho, proč nepoužívat komerční čisticí prostředky na nádobí a to i přesto, že jsou o několik desetikorun levnější. V ekologických čistících přípravcích byste takto ošklivé látky hledali jen marně. Ověřené ekologické značky si dávají na každém svém výrobku záležet. Pečlivě vybírají, z čeho budou čističe vyrobeny, jaké bude složený. Výrobky nejsou testovány na zvířatech, jsou bezpečné pro přírodu i pro spotřebitele.

4 důvody, proč používat ekologický prostředek na mytí nádobí

 • Bezpečné složení
 • Šetrný k přírodě i ke spotřebiteli
 • Recyklovaný a opětovně recyklovatelný obal
 • Investice do zdraví (nedýcháte výpary chemických látek, pokožka s nimi nepřijde do styku) a bezpečnost pro děti

Myjte bezpečně a ekologicky

Ekologické čištění stále patří k opomíjenému, i když se v posledních letech dostává do popředí zájmu a to je velmi dobře. Ekologické prostředky pořídíte v supermarketech, hypermarketech, drogeriích i specializovaných online prodejnách. Bohužel ne všechny prostředky s označením „Nature“ nebo „ECO“ skutečně jsou ekologické. Například tablety do myčky Denkmit Nature z DM obsahují fosfonáty, které by se v ekologických výrobcích objevovat neměly. A jestli chcete jít na jistotu, podívejte se do e-shopu Econea. Zde najdete skutečně bezpečné a skutečně ekologické prací prostředky, prášky na praní, gely a také aviváže. Výběr produktů je obrovský a než zařadí výrobky do e-shopu, pečlivě je prověří.

Jakou značku vybrat

 • Ecover – jedna z nejoblíbenějších ekologických značek Ecover se právem zařadila k naprosté špičce čisticích prostředků. Složení výrobků je založeno na rostlinné i minerální bázi. Všechny produkty Ecover mají certifikaci EcoCert. 
 • Sonett – německá značka Sonett je průkopníkem ekologických čisticích prostředků. Poprvé vyrobila čističe v roce 1977, tedy v době, kdy se o ekologii ještě příliš nemluvilo. Její produkty mají nesmírně kvalitní složení, suroviny pečlivě hodnotí a vybírají.
 • Yellow&Blue – příjemně vás překvapí česká značka ekologických čisticích prostředků Yellow&Blue, která nabízí širokou paletu čisticích přípravků. Výrobky jsou kvalitní a překvapí vás příjemná cena.
 • Bio-D – jako všechny výše uvedené produkty, ani firma Bio-D netestuje své výrobky na zvířatech. Výrobky mají HHPS certifikát.
 • Ecozone – Velmi dobrý čisticí prostředek na nádobí nabízí neparfemovanou verzi, která se pyšní Allergy UK certifikací.

Vyberte si to nejkvalitnější

Kvalitní ekologické produkty pod jednou střechou najdete v e-shopu Econea.cz. Právě tady si vyberete pouze kvalitní a osvědčené ekologické značky prostředků na mytí nádobí.

Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0