10 tipů na dovolenou na Tenerife (hotely, destinace)

Dopřejte si dovolenou v Řecku v hotelech all inclusive. Vybrat si můžete z menších nebo větších resortů, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi, pro seniory nebo pro páry bez dětí.

VELKÝ VÝBĚR HOTELŮ ZA NÍZKÉ CENY NAJDETE NA EXIMTOURS.CZ.

OBSAH

Počasí na Tenerife

Tenerife je kanárský ostrov, který se nachází v Atlantském oceánu. Má subtropické podnebí s mírnými teplotami po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 22°C až 27°C během letních měsíců (červenec a srpen) a kolem 19°C až 22°C v zimě (prosinec až únor). Tenerife má tendenci být vlhké, zejména v oblastech, které jsou blízko pobřeží.

Vzhledem k tomu, že Tenerife má různorodé terény a nadmořské výšky, může být počasí v různých částech ostrova odlišné. Například horské oblasti mohou být chladnější a vlhčí než oblasti pobřeží. Doporučuji vám, abyste si před cestou na Tenerife zkontrolovali předpověď počasí pro oblast, kterou plánujete navštívit.

Kdy jet na dovolenou na Tenerife?

Tenerife je oblíbený turistický cíl po celý rok díky svému příjemnému podnebí a krásné přírodě. Nicméně, měsíce s nejlepším počasím jsou obvykle od listopadu do května. Během tohoto období jsou teploty mírné a slunečné dny jsou běžné. Měsíce červenec a srpen jsou nejteplejší, ale také nejvlhčí. V těchto měsících se teploty mohou vyšplhat až na 30°C a v některých oblastech může být vysoká vlhkost. Pokud plánujete aktivní dovolenou, jako je například turistika, pak jsou pro vás nejlepší měsíce od září do dubna, kdy jsou teploty mírné a nejsou takové horké. Pokud hledáte dovolenou s plážovým pobyt, pak jsou letní měsíce vhodnější. V každém případě doporučuji, abyste si před cestou zkontrolovali aktuální předpověď počasí, abyste se mohli lépe připravit a užít si svou dovolenou na Tenerife bez komplikací.

10 tipů na destinace na Tenerife

10 tipů na výlety během dovolené na Tenerife:

 1. Národní park Teide – Vychutnejte si horskou procházku po nejvyšší hoře ve Španělsku, národním parku Teide, a obdivujte úchvatné výhledy.
 2. Playa de las Teresitas – Vydejte se na nejznámější pláž na Tenerife, která se nachází na severu ostrova. Její bílý písek a tyrkysové vody vytvářejí úchvatný kontrast.
 3. Město La Laguna – Procházejte se tímto historickým městem a obdivujte jeho koloniální architekturu, náměstí a katedrálu.
 4. Siam Park – Zažijte adrenalinové zážitky v největším vodním parku na Tenerife. Siam Park nabízí několik bazénů, skluzavek a dalších atrakcí.
 5. Masca Valley – Vydejte se na krásnou túru dolinou Masca, která nabízí dechberoucí výhledy na útesy a moře.
 6. Loro Parque – Navštivte tento zábavní park, který se specializuje na exotické zvířata, jako jsou například papoušci, gorily a delfíni.
 7. Los Gigantes – Podívejte se na útesy Los Gigantes, které dosahují výšky až 800 metrů a padají přímo do moře.
 8. Pyramids of Güímar – Navštivte tuto neobvyklou archeologickou památku, která obsahuje řadu pyramid, o kterých se dodnes spekuluje, kdo je postavil a proč.
 9. Puerto de la Cruz – Objevte tuto turistickou destinaci, která nabízí pláže, historickou architekturu a zábavní park Loro Parque.
 10. Santa Cruz de Tenerife – Procházejte se po hlavním městě Tenerife a obdivujte jeho moderní architekturu, muzea a nákupní centra.

Dovolená na Tenerife na EXIMTOURS.CZ

Dovolená u moře na Tenerife: Tipy na destinace

 1. Playa de las Américas – Toto je největší turistická destinace na Tenerife a nabízí mnoho pláží, restaurací a barů. Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají rušnou atmosféru.
 2. Costa Adeje – Tato destinace je vhodná pro ty, kteří hledají luxusní dovolenou u moře. Má několik pláží a nabízí také řadu luxusních hotelů, restaurací a obchodů.
 3. Puerto de la Cruz – Toto tradiční město se nachází na severu ostrova a nabízí několik pláží, parků a historických památek.
 4. Los Cristianos – Toto příjemné město se nachází v jižní části Tenerife a nabízí několik pláží, obchodů a restaurací.
 5. Playa San Juan – Toto klidné rybářské městečko se nachází na západním pobřeží Tenerife a nabízí několik pláží a restaurací s čerstvým rybím menu.
 6. Playa de la Arena – Tato krásná pláž se nachází na západním pobřeží Tenerife a nabízí zlatý písek a tyrkysové vody.
 7. El Médano – Toto surfařské město se nachází na jihu ostrova a nabízí několik pláží a restaurací. Je to také dobré místo pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou, jako je windsurfing.
 8. Playa de las Teresitas – Tato bílá písečná pláž se nachází na severu Tenerife a nabízí tyrkysově modré vody a malebné okolí.

Tipy na hotely na Tenerife na All inclusive

Zde je 7 tipů na hotely all inclusive na Tenerfe:

 1. Iberostar Anthelia – Tento luxusní hotel se nachází v Costa Adeje a nabízí all inclusive služby, wellness centrum a výhled na moře.
 2. H10 Conquistador – Tento hotel se nachází v Playa de las Américas a nabízí all inclusive služby, několik bazénů a blízkost k pláži.
 3. Bahia Principe Sunlight Costa Adeje – Tento hotel se nachází v Costa Adeje a nabízí all inclusive služby, bazény, animační programy a lázeňské centrum.
 4. H10 Costa Adeje Palace – Tento hotel se nachází v Costa Adeje a nabízí all inclusive služby, bazény, wellness centrum a výhled na moře.
 5. Be Live Experience Playa La Arena – Tento hotel se nachází v Playa de la Arena a nabízí all inclusive služby, bazény, animační programy a výhled na moře.
 6. Gran Hotel Turquesa Playa – Tento hotel se nachází v Puerto de la Cruz a nabízí all inclusive služby, bazény, animační programy a blízkost k pláži.
 7. Barceló Santiago – Tento hotel se nachází v Los Gigantes a nabízí all inclusive služby, bazény, animační programy a výhled na moře.

VELKÝ VÝBĚR HOTELŮ ZA NÍZKÉ CENY NAJDETE NA EXIMTOURS.CZ.

Dovolená na Tenerife s dětmi: Kam se vydat?

Tenerife je skvělou destinací pro dovolenou s dětmi a nabízí mnoho aktivit a atrakcí, které by vás mohly zajímat. Níže jsou uvedeny některé tipy na místa, kam se s dětmi vydat:

 1. Loro Parque – Tento park se nachází v Puerto de la Cruz a nabízí mnoho zvířat, jako jsou delfíni, pandy, želvy, papoušci a další. Má také řadu atrakcí a představení, které by děti mohly milovat.
 2. Siam Park – Tento vodní park se nachází v Costa Adeje a je považován za nejlepší vodní park na světě. Nabízí různé skluzavky a atrakce pro všechny věkové kategorie.
 3. Monkey Park – Tento park se nachází v Los Cristianos a nabízí možnost vidět a krmit různé druhy opic, včetně goril, orangutanů a lemurů.
 4. Teide National Park – Tento park se nachází na vrcholu sopky Teide a nabízí možnost výletu lanovkou a procházky v krásné přírodě. Je to skvělé místo pro rodinné výlety a pikniky.
 5. Aqualand Costa Adeje – Tento vodní park se nachází v Costa Adeje a nabízí různé skluzavky, bazény a atrakce pro děti všech věkových kategorií.
 6. Playa de las Teresitas – Tato pláž se nachází na severu ostrova a nabízí krásný bílý písek a tyrkysové vody. Je to skvělé místo pro rodinný výlet na pláž a piknik.
 7. Jungle Park – Tento park se nachází v Las Águilas Jungle Park a nabízí návštěvníkům možnost vidět různá zvířata, včetně orlů, kondorů a jaguárů. Má také různé představení s papoušky a dravci.

Hotely pro rodiny s dětmi na Tenerife

Tenerife nabízí řadu hotelů a resortů vhodných pro rodiny s dětmi. Níže jsou uvedeny některé z nich:

 1. Iberostar Anthelia – Tento luxusní resort se nachází v Costa Adeje a nabízí dětský klub, bazén pro děti, dětské hřiště a různé aktivity pro děti všech věkových kategorií.
 2. Hard Rock Hotel Tenerife – Tento hotel se nachází v Playa Paraiso a nabízí dětský klub, bazén pro děti, dětské hřiště, aquapark a různé aktivity pro děti všech věkových kategorií.
 3. Gran Melia Palacio de Isora – Tento luxusní resort se nachází v Guia de Isora a nabízí dětský klub, bazén pro děti, dětské hřiště a různé aktivity pro děti všech věkových kategorií.
 4. Sheraton La Caleta Resort & Spa – Tento resort se nachází v Costa Adeje a nabízí dětský klub, bazén pro děti, dětské hřiště a různé aktivity pro děti všech věkových kategorií.
 5. Dream Hotel Gran Tacande – Tento hotel se nachází v Costa Adeje a nabízí dětský klub, bazén pro děti, dětské hřiště, aquapark a různé aktivity pro děti všech věkových kategorií.
 6. Roca Nivaria Gran Hotel – Tento hotel se nachází v Playa Paraiso a nabízí dětský klub, bazén pro děti, dětské hřiště, aquapark a různé aktivity pro děti všech věkových kategorií.
 7. Sunlight Bahia Principe Tenerife – Tento hotel se nachází v Adeje a nabízí dětský klub, bazén pro děti, dětské hřiště, aquapark a různé aktivity pro děti všech věkových kategorií.

Tyto hotely nabízejí různé služby a aktivity pro rodiny s dětmi a jsou vhodné pro všechny věkové kategorie dětí.

Kde koupíte nejlevnější dovolenou na Tenerife?

Podívejte se na nabídky cestovních kanceláří, které poskytují klientům plný servis. Cenově výhodné nabídky (Tenerife dovolená levně, Tenerife all inclusive) najdete například u cestovní kanceláře Eximtours.cz.

Dovolená na Tenerife na EXIMTOURS.CZ

Šťastný výběr. 🙂

Foto: Pexels.com, Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0