Ekologický úklid domácnosti: Jak vybrat bezpečné čisticí prostředky

Uklízet ekologicky se vyplatí. Nejen, že nebudete dýchat chemické výpary, ale také budete ohleduplní k životnímu prostředí. Kdyby každý používal ekologické čisticí prostředky, neodtékalo by skrze odpadní vody tolik chemických látek.

OBSAH

Jak vybrat ekologické čisticí prostředky

Ekologické čisticí prostředky koupíte v supermarketech, hypermarketech, drogeriích i specializovaných online prodejnách. Jenže ne všechny čisticí prostředky, které jsou označeny jako „Nature“ nebo „ECO“ ve skutečnosti jsou stoprocentně ekologické. Uveďme příklad tablet do myčky Denkmit Nature z DM, které obsahují fosfonáty. Ty by se v ekologických výrobcích objevovat neměly. V e-shopu Econea najdete bezpečné a skutečně ekologické čisticí prostředky, úklidové prostředky i kosmetiku. Výběr produktů je obrovský a než zařadí výrobky do e-shopu, pečlivě je prověří.

Co máte všechno na výběr

Žijeme v době, kdy máme stejně velký výběr ekologických produktů jako těch běžných, neekologických. Ty ekologické nejsou bohužel tak snadno dostupné. I když je velmi dobře, že se o ně spotřebitelé začínají stále více zajímat. Na co vše můžete používat ekologické čističe?

 • Univerzální čističe
 • Tekuté písky a práškové písky
 • Čističe na koupelnu
 • Čističe na kuchyň
 • Čisticí prostředky na vyleštění a čištění skla a oken
 • Přípravky na čištění koberců a podlah
 • Desinfekční prostředky a gely
 • Odstraňovače vodního kamene
 • Čističe odpadů

Osvědčené značky, které budete milovat

Pojďme se podívat na kvalitní značky ekologických čistících přípravků, které nejsou tetovány na zvířatech, jsou certifikované a jejich složení je zdraví nezávadné.

 • Ecover – jedna z nejoblíbenějších ekologických značek Ecover se právem zařadila k naprosté špičce čisticích prostředků. Složení výrobků je založeno na rostlinné i minerální bázi. Všechny produkty Ecover mají certifikaci EcoCert.
 • Sonett – německá značka Sonett je průkopníkem ekologických čisticích prostředků. Poprvé vyrobila čističe v roce 1977, tedy v době, kdy se o ekologii ještě příliš nemluvilo. Její produkty mají nesmírně kvalitní složení, suroviny pečlivě hodnotí a vybírají.
 • Mulieres – obal čisticích prostředků je vyroben z recyklovaného kartonu.  Čisticí prostředky mají certifikaci Natural Detergent made with Organic (EcoCert). Čističe se prodávají v koncentrátu, který naředíte, a poté používáte. Tato estonská značka je zárukou kvalitních přírodních čisticích prostředků. Krásně voní a budete ji milovat.
 • Yellow&Blue – příjemně vás překvapí česká značka ekologických čisticích prostředků Yellow&Blue, která nabízí širokou paletu čisticích přípravků od univerzálních čističů až po čističe odpadu. Výrobky jsou kvalitní a překvapí vás příjemná cena.

Obaly a dávkování

Ekologické čističe jsou baleny v ekologických obalech. Obaly jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů a jsou dále recyklovatelné. Některé ekologické čisticí prostředky zakoupíte s rozprašovačem, jiné jsou zabaleny v obyčejné láhvi a způsob aplikace je na vás.

Univerzální nebo speciální čističe

K nejoblíbenějším patří univerzální čističe, které lze použít na čistění kuchyně, hladkých povrchů, koupelny i toalety. Pokud potřebujete vyčistit podlahy či koberec, je vhodné použít speciální čističe na mytí podlahy. K oblíbeným patří také čističe na sklo a okna, které zanechají povrch beze šmouh a otisků.

Poměr ceny a kvality: Co vybrat

K nejoblíbenějším značkám, co se poměru ceny a kvality týče, patří značky Ecover, Mulieres a Yellow&Blue. V e-shopu Econea.cz pořídíte tyto značky často ve slevě, v akci nebo dokonce ve výprodeji.

Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0