Jak vybrat nejlepší kávovar pro vaši domácnost

Káva je oblíbeným nápojem po celém světě. Je to skvělý způsob, jak začít den nebo si odpočinout po práci. Pokud si chcete doma dopřát lahodnou kávu, je potřeba vybrat si správný kávovar.

OBSAH

Na výběr je celá řada kávovarů, od jednoduchých překapávacích až po složitější automatické espressovary. Při výběru je třeba zohlednit několik faktorů, abyste si vybrali kávovar, který vám bude vyhovovat.

Typ kávovaru

Základní rozdělení kávovarů je podle typu přípravy kávy. Existují dva základní typy:

  • Překapávací kávovar je nejjednodušší a nejlevnější variantou. Káva se v něm připravuje překapáváním horké vody přes mleté kávové zrnko. Výhodou je snadná obsluha a nízká pořizovací cena. Nevýhodou je, že káva není tak silná a aromatická jako u jiných typů kávovarů.
  • Espressovar připravuje kávu pod vysokým tlakem. Výsledkem je silná a aromatická káva s hustou pěnou. Espressovary jsou dražší než překapávací kávovary, ale nabízejí lepší kvalitu kávy.

Výkon

Výkon kávovaru určuje, kolik šálků kávy dokáže připravit za minutu. Pokud budete kávu připravovat jen pro sebe nebo pro jednoho člena rodiny, stačí vám kávovar s výkonem kolem 1000 W. Pokud však budete kávu připravovat pro více lidí, je třeba zvolit kávovar s výkonem alespoň 1500 W.

Množství šálků

Pokud budete kávu připravovat jen pro sebe nebo pro jednoho člena rodiny, stačí vám kávovar s kapacitou zásobníku na vodu 1-2 litry. Pokud však budete kávu připravovat pro více lidí, je třeba zvolit kávovar s kapacitou zásobníku na vodu alespoň 3 litry.

Funkce

Kávovary nabízejí celou řadu funkcí, které usnadňují přípravu kávy a zvyšují její komfort. Mezi nejčastější funkce patří:

  • Automatické spuštění – kávovar se zapne a připraví kávu v předem nastavenou dobu.
  • Udržování teploty – kávovar udržuje kávu teplou po dobu několika hodin.
  • Čištění – kávovar má automatické funkce pro čištění a údržbu.

Cena

Cena kávovarů se pohybuje od několika tisíc korun až po desítky tisíc korun. Cena závisí na typu kávovaru, jeho výkonu, kapacitě a funkcích.

Jak vybrat kávovar pro konkrétní potřeby

Pokud si nejste jisti, jaký kávovar je pro vás ten pravý, zvažte následující faktory:

  • Typ kávy, kterou preferujete – pokud máte rádi espresso, vyberte si espressovar. Pokud vám stačí překapávaná káva, bude pro vás vhodnější překapávací kávovar.
  • Počet šálků kávy, které budete připravovat – pokud budete kávu připravovat jen pro sebe nebo pro jednoho člena rodiny, stačí vám kávovar s menší kapacitou. Pokud však budete kávu připravovat pro více lidí, je třeba zvolit kávovar s větší kapacitou.
  • Vaše finanční možnosti – cena kávovarů se pohybuje v širokém rozpětí. Vyberte si kávovar, který vám vyhovuje z hlediska kvality a funkcí, ale který je také cenově dostupný.

Závěr

Při výběru kávovaru je třeba zvážit několik faktorů, abyste si vybrali kávovar, který vám bude vyhovovat. Pokud si nejste jisti, jaký kávovar je pro vás ten pravý, zvažte své potřeby a možnosti

Kde koupit kvalitní kávovar?

Velký výběr kávovarů najdete na Alza.cz.

Kávovar na ALZA.CZ

Šťastný nákup.

Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0