Jak vybrat nosítko pro miminko?

Vybíráte nosítko pro miminko a lámete si hlavu s tím, jaké nosítko zvolit a na co se při výběru zaměřit? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte 5 kroků, podle kterých snadno a rychle vyberete pro vás to nejvhodnější nosítko.

OBSAH

Jak vybrat nosítko pro miminko

Při výběru nosítka se zaměřte nejen na barvu a vzhled. Daleko důležitější je střih, použitý materiál, utažení ramenních popruhů a samozřejmě také cena. Kvalitní rostoucí nosítko se pohybuje cenově okolo 3500 Kč až 4500 Kč. Víte, jak jej poznáte?

TIP Č. 1: Střih: Zádová opěrka nosítka je měkká, poddajná. Dítě nelze umístit čelem od rodiče. V nosítku je dostatečně podsazeno, nožičky má do M.

TIP Č. 2: Ramenní popruhy: Kvalitní ramenní popruhy jsou základem pro pohodlné nošení. Popruhy by měly být měkké, aby se hmotnost dítěte dobře rozložila.

TIP Č. 3: Bederní pás: Dobře střižený, pohodlný a dostatečně měkký bederní pás vám zajistí příjemné nošení.

TIP Č. 4: Rostoucí či nerostoucí nosítko: Rostoucí nosítko můžete používat po celou dobu nošení, nerostoucí je omezeno na příslušnou věkovou kategorii? Nevíte, jaký je mezi nimi rozdíl? Podívejte se na detailního průvodce, který vám s výběrem nosítek pomůže.

TIP Č. 5: Vybírejte pouze osvědčené značky. K nejlepším, které nabízí mimořádně dobrý poměr ceny a kvality patří slovenská značka Be Lenka, polská značka Lenny Lamb i nosítko Tula.

KVALITNÍ NOSÍTKA BE LENKAZpět do menu ↑

Jakou značku nosítka vybrat?

Záleží na tom, zda vybíráte nosítko pro novorozence, kojence či batole. Níže najdete seznam vhodných a bezpečných nosítek. Pokud si nejste stále jistit, podívejte se na test ergonomických nosítek.

Modely vhodné pro děti od narození: Be Lenka Mini (mimořádný poměr ceny a kvality), Tula FTG (drazší), LennyUpGrade (nevhodné pro štíhlou postavu – nosítko je příliš velké).

Modely vhodné pro kojence až cca do tří let věku: Be Lenka 4ever (mimořádný poměr ceny a kvality), Kibi, Jožánek.

Modely vhodné pro batolata (nerostoucí): Be Lenka Toddler, Tula Toddler

K nejkvalitnějším nosítkům na trhu patří nosítka od slovenské firmy Be Lenka. Nosítka jsou krásná, pohodlná, vybrat si můžete z různých vzorů a designů. Nosítka se hodí na malou i velkou postavu, na malé i větší dítě.

KVALITNÍ NOSÍTKA BE LENKAZpět do menu ↑

Na co si dát při nákupu nosítek pozor

Nosítka značek Manduca a Ergobaby se padělají. Některá nosítka nejsou ergonomická, i když se tak znají (například Tula Explore není ergonomická + další desítky různých klokanek, visítek). Některá nosítka ergonomická jsou, ale jsou poměrně dosti drahá na to, co nabízí (například Manduca, Ergobaby Adapt nebo Tula).

Zpět do menu ↑

Mohlo by vás zajímat

Jak uvázat šátek na nošení dětí (NJ)

Recenze šátku na nošení dětí (SK , NJ , NJ 2)

Recenze šátku Be Lenka Bloom

FOTO: Belenka
Autor: TeK

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0