Jak vybrat nosítko pro miminko?

Vybíráte nosítko pro miminko a lámete si hlavu s tím, jaké nosítko zvolit a na co se při výběru zaměřit? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte 5 kroků, podle kterých snadno a rychle vyberete pro vás to nejvhodnější nosítko.

OBSAH

Jak vybrat nosítko pro miminko

Při výběru nosítka se zaměřte nejen na barvu a vzhled. Daleko důležitější je střih, použitý materiál, utažení ramenních popruhů a samozřejmě také cena. Kvalitní rostoucí nosítko se pohybuje cenově okolo 3500 Kč až 4500 Kč. Víte, jak jej poznáte?

TIP Č. 1: Střih: Zádová opěrka nosítka je měkká, poddajná. Dítě nelze umístit čelem od rodiče. V nosítku je dostatečně podsazeno, nožičky má do M.

TIP Č. 2: Ramenní popruhy: Kvalitní ramenní popruhy jsou základem pro pohodlné nošení. Popruhy by měly být měkké, aby se hmotnost dítěte dobře rozložila.

TIP Č. 3: Bederní pás: Dobře střižený, pohodlný a dostatečně měkký bederní pás vám zajistí příjemné nošení.

TIP Č. 4: Rostoucí či nerostoucí nosítko: Rostoucí nosítko můžete používat po celou dobu nošení, nerostoucí je omezeno na příslušnou věkovou kategorii? Nevíte, jaký je mezi nimi rozdíl? Podívejte se na detailního průvodce, který vám s výběrem nosítek pomůže.

TIP Č. 5: Vybírejte pouze osvědčené značky. K nejlepším, které nabízí mimořádně dobrý poměr ceny a kvality patří slovenská značka Be Lenka, polská značka Lenny Lamb i nosítko Tula.

KVALITNÍ NOSÍTKA BE LENKA

Jakou značku nosítka vybrat?

Záleží na tom, zda vybíráte nosítko pro novorozence, kojence či batole. Níže najdete seznam vhodných a bezpečných nosítek. Pokud si nejste stále jistit, podívejte se na test ergonomických nosítek.

Modely vhodné pro děti od narození: Be Lenka Mini (mimořádný poměr ceny a kvality), Tula FTG (drazší), LennyUpGrade (nevhodné pro štíhlou postavu – nosítko je příliš velké).

Modely vhodné pro kojence až cca do tří let věku: Be Lenka 4ever (mimořádný poměr ceny a kvality), Kibi, Jožánek.

Modely vhodné pro batolata (nerostoucí): Be Lenka Toddler, Tula Toddler

K nejkvalitnějším nosítkům na trhu patří nosítka od slovenské firmy Be Lenka. Nosítka jsou krásná, pohodlná, vybrat si můžete z různých vzorů a designů. Nosítka se hodí na malou i velkou postavu, na malé i větší dítě.

KVALITNÍ NOSÍTKA BE LENKA

Na co si dát při nákupu nosítek pozor

Nosítka značek Manduca a Ergobaby se padělají. Některá nosítka nejsou ergonomická, i když se tak znají (například Tula Explore není ergonomická + další desítky různých klokanek, visítek). Některá nosítka ergonomická jsou, ale jsou poměrně dosti drahá na to, co nabízí (například Manduca, Ergobaby Adapt nebo Tula).

Mohlo by vás zajímat

Jak uvázat šátek na nošení dětí (NJ)

Recenze šátku na nošení dětí (SK , NJ , NJ 2)

Recenze šátku Be Lenka Bloom

FOTO: Belenka
Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0