Jak vybrat sušičku ovoce a potravin? 5 tipů, na co se zaměřit

Milujete sušené ovoce a jste na sto procent za to, sušit jej doma? Podívejte se na to, jak vybrat sušičku ovoce, jaké jsou její klady a zápory.

OBSAH

Sušička ovoce: Dobrý pomocník i nepřítel

Dobrá sušička ovoce vám ušetří spoustu času, budete ji rádi a často používat a z nákupu budete mít radost. Špatná sušička ovoce vám ze sušení ovoce může udělat peklo. Plata budete muset neustále prohazovat, malé kousky ovoce budou propadávat skrze plata dolů a nejen, že nic neusušíte, ale budete ze sušení poměrně otrávení.

5 tipů, na co se zaměřit při výběru sušičky

1. Cena

Alfou omegou kvality produktu je jeho cena. Jak často budete sušit a co budete nejčastěji sušit? Budou malé nebo velké plody? I když levné produkty mohou mít velmi dobré hodnocení, nakonec nebudou nikdy dosahovat kvality dražších sušiček. Pokud budete sušit často, pořiďte si raději kvalitnější a dražší produkt. Na občasné sušení vám plně postačí levnější sušička.

2. Materiál

Sušičku ovoce můžete koupit plastovou nebo nerezovou. Plastové sušičky nevydrží nepřetržitý provoz a mají nižší životnost. Na druhé straně jsou levnější. Plastové sušičky mohou být vyrobeny z kvalitnějšího a méně kvalitního plastu. Ten kvalitnější je pevnější a můžete jej mýt v myčce nádobí. Raději si tuto skutečnost ověřte v návodu produktu. Nerezové sušičky mají větší životnost. Sušička vydrží nepřetržitý provoz a pláty lze mýt v myčce.

3. Tvar

Na výběr máte dvě možnosti – hranatá ČI kulatá sušička.

  • Hranatá sušička bývá vyrobena z nerezu a motor je zpravidla umístěn na boční straně. Právě proto sušička suší rovnoměrněji. Pláty s ovocem nemusíte při sušení prohazovat, což je pro uživatele velmi příjemné.
  • Kulatá sušička bývá častěji vyhotovena z plastu. Motor se nachází dole, ve spodní části. Vzduch tedy není tak rovnoměrně rozložen jako u hranaté sušičky. Pláty je nutné během sušení prohazovat. Některé modely mají rotující talíře, které se prohodí při sušení samy.

4. Možnosti sušení

Vybrané druhy sušiček mají regulaci teploty (termostat). Najdete ji spíše u dražších modelů. Regulaci teploty oceníte například tehdy, je-li ovoce téměř suché, ale ještě jej chcete chvíli nechat dosušit. U levných sušiček nenajdete příliš možností nastavení programů, dražší přístroje mají nejen regulaci teploty, ale také širokou paletu sušících programů. Patří mezi ně například sušení označené jako RAW, kdy se teplota pohybuje okolo 42 °C. Mezi další programy patří COMBO, kdy můžete sušit i velmi vlhké ovoce. Program LOW, tedy sušení za nízké teploty, se hodí na sušení bylinek a naopak program FAST využijete při sušení masa.

V některých sušičkách proto není možné sušit maso, nebo mají velké mezery v sušících platech a není možné sušit borůvky, bylinky či drobné ovoce. Proto si před nákupem pečlivě ověřte, zda vámi vybraná sušička umí to, co od ní požadujete.

Počet plat a nastavitelnost

Tento parametr se liší model od modelu. Průměrně najdete v obyčejné sušičce pět sušících plat, ale jsou také sušičky se čtrnácti sušícími platy. U některých modelů je možné nastavit výšku plat.

Jaké modely sušiček jsou neoblíbenější

Kde sušičku pořídit?

Sušičky výhodně koupíte například na Mall.cz, kde najdete spoustu modelů v akci nebo ve slevě. Najdete zde kulaté i hranaté sušičky, přístroje na sušení ovoce, zeleniny i masa. Výhodné ceny sušiček nabízí také DATART a sušičky do 1500 Kč pořídíte také na OKAY.cz.

Sušičky potravin na MALL.CZ

Šťastný nákup.

Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0