Přírodní kosmetika potěší každou ženu a maminku dvojnásob

Přírodní kosmetiku si zamiluje snad každá žena. Ať už přemýšlíte, jestli obdarujete kamarádku, maminku, tchýni či kolegyni z práce, balíček přírodní kosmetiky, krásného šamponu, mýdla nebo krému, potěší vždy. A maminku, která nemá příliš času na sebe, stará se o děti a často také o své rodiče, dvojnásob. V článku najdete zajímavé informace o přírodní kosmetice a také tipy na dárky pro vaše blízké.

OBSAH

Co znamená pojem Green beauty

V této kosmetice nenajdete ropu, ropné deriváty, barviva, umělá aromata ftaláty, parabeny, SLS či SLES (průmyslová pěnidla). Do této kategorie mohou patřit také veganské a cruelty free značky, které nemusí být vždy stoprocentně přírodní, ale na straně druhé neobsahují živočišné složky a nejsou testovány na zvířatech.

Co znamená EKO kosmetika

EKO kosmetika neobsahuje ropu, ropné deriváty, barviva, umělá aromata ftaláty, parabeny, SLS či SLES (průmyslová pěnidla), ale není zcela prosta dráždivých látek. Tato kosmetika může obsahovat některé problematické látky.

Co znamená 100% přírodní kosmetika

Stoprocentní přírodní kosmetika je většinou bez obsahu vody. Je to proto, aby ji nebylo nutné dále konzervovat. Tato kosmetika má často jednodruhové složení, případně je její složení velmi jednoduché. Nejčastěji se můžeme v této podobě setkat s oleji, balzámy či produkty v prášku.

Co to je certifikovaná kosmetika

Vybírat můžete z certifikované BIO a z certifikované přírodní kosmetiky. Sto procent složek musí být přírodního původu a je možné použít pouze určitý počet netoxických konzervantů, jsou regulovány také obaly a ekologická výroba. Mezi oblíbené certifikáty patří BDIH, NaTrue, Ecocert, SoilAssociation, ICEA .

Kosmetika pro alergiky a pro děti

Pro alergiky a pro děti volte non-toxic kosmetiku, která neobsahuje hormonálně aktivní látky, byť přírodního původu. Alergenní mohou být také esenciální oleje. Nekupujte kosmetiku s parfemací, doporučuje se pořídit jednodruhovou kosmetiku, případně kosmetiku, která obsahuje jako pěnidla cukerné tenzidy, glucosidy.

Tipy na přírodní kosmetiku

Jak vybrat přírodní kosmetiku nebo parfémy? Připravili jsme pro vás osvědčené značky, které vás nezklamou.

OnlyBio – značka OnlyBio nabízí perfektní kvalitu. Produkty jsou šetrné k pokožce i k vlasům. Požíváním produktů snížíte svou ekologickou stopu. Kosmetika se navíc prodává ve skleněné láhvi a nejen, že je kvalitní a vyrobená z 99 % z čistě přírodních surovin, ale také lahvičky hezky vypadají a udělají obdarované radost. Značky  OnlyBio & OnlyEco vyrábí firma Laboratorium Naturella a širokou nabídku produktů pořídíte na Econea.cz.

OnlyBio na ECONEA.CZ

laSaponaria – Rostlinná kosmetika je prosta tenzidů. Přírodní produkty jsou certifikované, BIO, krásně voní a jsou vyrobeny z nejkvalitnějších lokálních surovin. Kosmetické výrobky jsou vyráběny ručně, nejsou testovány na zvířatech a neobsahují žádné živočišné suroviny. Obaly jsou z velké části recyklované. Širokou nabídku produktů pořídíte na Econea.cz. V tomto e-shopu máte jistotu, že dostanete jen kvalitní a ověřené produkty.

laSaponaria na ECONEA.CZ

Purity Vision – Česká značka Purity Vision v sobě skloubí tradiční i neotřelý přístup. Nabízí vysoce kvalitní produkty za rozumnou cenu. Ze široké palety produktů můžete vybírat bambucké máslo, růžový olej, měsíčkové máslo, omlazující sadu  a mnoho dalšího. Vybrané produkty zakoupíte v hezkých kazetách nebo balíčcích, které se hodí jako dárek. Produkty pořídíte ve speciálním obchodě s ekologickým zbožím.

Purity Vision na ECONEA.CZ

Nobilis Tilia – A konečně česká značka Nobilis Tilia vyrábí přírodní kosmetiku více než 20 let. Produkty této značky se pyšní prvotřídní kvalitou. Drtivá většina výrobků vlastní certifikaci CPK nebo CPK BIO (certifikovaná přírodní kosmetika). Podívejte se na krásné produkty a vyberte si něco pěkného. Seznam výrobků najdete zde.

Nobilis Tilia na ECONEA.CZ

Závěrem

Pořídit kvalitní přírodní kosmetiku není nic snadného, protože na trhu je velké množství výrobků s různými certifikáty a běžný smrtelník se v nich nemá šanci vyznat. Kvalitní přírodní produkty od ověřených dodavatelů pořídíte na Econea.cz. E-shop dbá na kvalitu a dodavatele vždy pečlivě prověřuje.

PS: Jestli máte rádi dobrou a kvalitní kávu nebo čaj, můžete se podívat do e-shopu Uprazeno.cz, kde si vyberete z nabídky skvělé kávy, přírodních čajů a zdravé čokolády.

Šťastný nákup.

Foto: Pexels.com, Heureka.cz, Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0