Test prsních vložek a tamponů: Které jsou nejlepší?

Vybíráte mezi velkým množstvím prsních tamponů, prsních vložek, které mají zachytit přebytečné mateřské mléko, a nemůžete se rozhodnout pro ty pravé. Vyzkoušeli jsme šest druhů prsních tamponů. Některé protékají, jiné zachytí mléko perfektně. Výsledky na vás čekají v článku.

OBSAH

K čemu se hodí prsní vložky

Prsní vložky (nebo také polštářky či tampony) jsou vhodným pomocníkem na zachycení tekoucího mateřského mléka, které uniká nejvíce v prvních týdnech či měsících kojení. Některé prsní vložky plní svou funkci velmi dobře a lze je použít i v prvních týdnech kojení. Jiné naopak nemají tak dobré absorpční schopnosti a jsou vhodné spíše pro pozdější měsíce kojení.

Jaké produkty jsme testovali?

Testovali jsme pouze jednorázové prsní vložky. Tedy takové, které se po použití ihned vyhodí. V e-shopech pořídíte také látkové prsní vložky, které můžete po vyprání v pračce opakovaně použít.

Výsledky testu

Výsledky testu dopadly překvapivě. Na prvním místě se umístily cenově dostupné a nikoli nejdražší prsní vložky Johnson’s Baby, které v akci pořídíte za 100 Kč až 120 Kč (balení po 50 kusech, 25 párech).

🏆Johnson’s Baby prsní vložky🏆

Prsní vložky Johnsons
SHRNUTÍ: Tyto prsní tampony jsou velkým překvapením testu. Po rozbalení krabičky vás zaujmou na první pohled, protože jsou jakoby pevné, tvarované a dobře sedí. Mají jednu stranu lepicí. Perfektně sají a vydrží celou noc nebo celý den. Testovali jsme tři balení. Nikdy neprotekly.

Prsní vložky Johnson's
100 %

Prsní vložky mají anatomický tvar, zajistí diskrétnost, mléko skrze ně neproteče. Jsou zároveň pohodlné, mléko perfektně absorbují. Prodávají se v krabičce po 50 kusech, tzn. 25 párů. Jednotlivé prsní vložky nejsou zabaleny do samostatné folie. Cenově jsou prsní tampony dobře dostupné. V akci nebo ve slevě je pořídíte v lékárně, v hypermarketech nebo v drogeriích.

Prsní vložky na DR.MAX.cz

🏆Tommee Tippee vložky do podprsenky C2N🏆

SHRNUTÍ: Prsní vložky jsou velmi tenké – v porovnání s konkurenčními produkty patří k nejtenčím na trhu. Mají samolepicí proužek na přichycení. Na to, jak jsou tenké, saji dobře. Testovali jsme jedno balení. Vložky protekly, avšak pouze jedinkrát.

Prsní vložky Tommee Tippee C2N
90 %

Prsní vložky můžete zakoupit v balení po 50 kusech (25 párů) nebo po 100 kusech (50 párů). Jsou jednotlivě balené, což je praktické například při cestování, mohou se hodit také do porodnice. Prsní vložky koupíte nejvýhodněji online. V kamenných prodejnách na ně běžně nenarazíte. Nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, která se pohybuje okolo 5 Kč za jeden kus (po slevě).

Prsní vložky v lékárně

NUK prsní polštářky Ultra Dry Comfort

nuk prsni posltarky
SHRNUTÍ: NUK prsní polštářky vypadají lépe než sají. Testovali jsme jednu krabičku (12 párů), polštářky protekly 2x. Prsní vložky mají samolepicí proužek, jsou velmi příjemné, pohodlné.

Prsní polštářky NUK Comfort
70 %

Polštářky zakoupíte v různě velkých baleních. Zkoušeli jsme nejmenší balení po 24 kusech (12 párů). Jsou zabaleny samostatně do folie, což může být praktické z různých důvodů. Nesají stoprocentně, avšak nepatří zdaleka k nejhorším na trhu. Odradit by vás mohla vyšší pořizovací cena, která se pohybuje okolo 5 až 6 Kč za jeden polštářek.

Prsní vložky na LEKARNA.CZ

Canpol babies vložky do podprsenky

Prsní vložky canpol babies

SHRNUTÍ: Polštářky jsou baleny po dvou kusech, což je poměrně praktické. Při testování dvakrát protekly, jinak poměrně hezky sají a na to, jak jsou levné, nabízí solidní poměr ceny a kvality. Testovali jsme jedno balení.

Prsní polštářky Canpol Babies
70 %

Prsní vložky nejsou drahé. Seženete je převážně v online obchodech. Za výhodnou cenu jsou k dostání například na Feedo.cz. Prsní vložky mají samolepicí proužek, lepí dobře. Pořídíte je v balení po 30 kusech (15 párů) nebo v balení po 60 kusech (30 párů).

Prsní vložky na DRMAX.CZ

Bella Mamma prsní vložky

bella mamma prsní vložky

SHRNUTÍ: Cenově dostupné prsní vložky jsou poměrně měkké, jemné, ale špatně sají, protékají a znovu bych je nekoupila. Vložka má samolepicí proužek. Testovali jsme jedno balení.

Prsní polštářky Bella Mamma
50 %

Prsní vložky Mamma patří k nejlevnějším na trhu. Bohužel cena se výrazně promítá do kvality tohoto produktu. Vložky špatně sají, protekly. Zakoupit je můžete v balení po 60 kusech (30 párů). Vhodné jsou například pro maminky, kterým uniká mléko velice málo a potřebují levné a ne příliš kvalitní prsní vložky. Jestliže vám uniká mléko opravdu hodně, tyto vložky si raději nepořizujte.

Prsní vložky na DRMAX.CZ

Bel Baby prsní vložky

bel baby

SHRNUTÍ: Průměrný produkt za průměrnou cenu. Prsní vložky jsou měkké, mají samolepicí proužek, nedrží a protékají. Jestliže vám uniká velké množství mléka, mohli byste být zklamaní z toho, že je vložky potřeba několikrát za den měnit. Nehodí se na noc. Testovali jsme jedno balení. Protékaly velmi často.

Prsní polštářky Bell Baby
50 %

Tyto prsní vložky nejsou drahé, ale neposkytují takový pocit jistoty jako například Johnson’s nebo Tommee Tippee.  Vhodné jsou například pro maminky, kterým uniká mléko velice málo a potřebují levné a ne příliš kvalitní prsní vložky. Jestliže vám uniká mléko opravdu hodně, tyto vložky si raději nepořizujte. Prsní vložky se prodávají v balení po 30 kusech (15 párů). V lékárně Dr.Max můžete pořídit výhodné balení po 60 kusech.

Prsní vložky v lékárně Dr.Max

TIP: Jak efektivně doplňovat vitamíny a vitální látky?

Foto: Heureka.cz, Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0