5 tipů, jak vybrat ekologický prášek na praní šetrný k citlivé pokožce

Zajímá vás ekologie nebo jste úplní nováčci a hledáte jakékoli informace, které by vám pomohli s výběrem pracího prášku a čisticích prostředků do domácnosti? V článku najdete kvalitní značky ekologických pracích prášků a gelů.

OBSAH

5 tipů, jak vybrat kvalitní ekologický prací prášek

 • Volte pouze certifikovanou přírodní kosmetiku.
 • Sáhněte po osvědčených značkách.
 • Pokud vybíráte prostředek na praní prádla na citlivou pokožku, hledejte pouze takové, které jsou pro citlivou pokožku určeny.
 • Vyzkoušejte více značek.
 • Vždy se dívejte na složení.

Kde nakupovat ekologické čisticí prostředky

Ekologické prostředky pořídíte v supermarketech, hypermarketech, drogeriích i specializovaných online prodejnách. Ne všechny prostředky, které jsou označeny jako „Nature“ nebo „ECO“ skutečně jsou ekologické. Například tablety do myčky Denkmit Nature z DM obsahují fosfonáty, které by se v ekologických výrobcích objevovat neměly. A jestli chcete jít na jistotu, podívejte se do e-shopu Econea. Zde najdete skutečně bezpečné a skutečně ekologické prací prostředky, prášky na praní, gely a také aviváže. Výběr produktů je obrovský a než zařadí výrobky do e-shopu, pečlivě je prověří.

Jak vybrat prací prášek a prací gel aneb, co se nejvíce vyplatí

Při výběru se neorientujte pouze podle ceny, ale také se zaměřte na to, kolik prádla z daného množství vyperete. Některé prací prášky nebo gely na praní mohou být levnější i o desítky korun, ale vyperete z nich poloviční množství prádla. U ekologických výrobků jde nejen o obsah, ale také o obal. Kvalitní ekologické produkty mají obal vyroben z recyklovaného materiálu, který lze dále recyklovat.

PRAKTICKÉ TESTY EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PRÁŠKŮ – VÝSLEDKY

5 nejlepších pracích prášků

 • Ecover – výrobky značky Ecover patří k nejlepším na trhu. Prací prášek hezky pere, krásně voní a vybrat si můžete z několika druhů. Produkty značky Ecover mají certifikaci EcoCert.
 • Yellow&Blue Tierra Verde – ekologická značka má kořeny v České republice. Pořídit můžete voňavý prací prášek v různě velkých baleních, stejně jako mýdlový prášek nebo prací sodu.
 • Sonett – německý prací prášek s puncem kvality velmi pečlivě řeší kvalitu a ekologičnost použitých surovin. Značka byla založena již v roce 1977, tedy v době, kdy se o ekologii jako takové ještě moc nemluvilo.
 • Bio-D – jako všechny výše uvedené produkty, ani firma Bio-D netestuje své výrobky na zvířatech. Prací prášek má HHPS certifikát.
 • Ecozone – ideální pomocník nejen pro všechny tatínky a muže. Tablety na praní umí vyčistit i pořádně špinavé oblečení.

5 nejlepších pracích gelů

 • Mulieres – naprosto jedinečný prací gel má certifikaci Natural Detergent made with Organic (EcoCert). Obal je vyroben z recyklovaného kartonu a tento vysoce koncertovaný gel vydrží na neuvěřitelných 37 praček špinavého prádla.
 • Yellow&Blue – česká značka si dává na svých výrobcích záležet. Její produkty jsou vysoce kvalitní a zároveň cenově dostupné. Na jedno vyprání vychází velmi nízká cena (okolo 5 až 7 Kč).
 • Ecover – jeden z nejkvalitnějších a zároveň cenově nejdostupnějších pracích gelů obdržel věhlasný certifikát EcoCert. Gely značky Ecover krásně voní.
 • OnlyEco – prvotřídní prací gel se pyšní certifikací EcoCert, kterou disponuje například také vyhlášený Mulieres nebo Ecover. Polská značka vsadila na unikátní technologii biorafinace surfaktinu z řepky.
 • Sonett – od německé značky Sonett pořídíte velmi kvalitní prací gely určené i pro tu nejcitlivější pokožku. Suroviny určené k výrobě gelu pochází výhradně z BIO zemědělství.

Mýdlové ořechy na praní

Jestli vás nezaujal ani prací prášky nebo prací gely, můžete prát prádlo v mýdlovém ořechu. Výtažek z mýdlových ořechů se získává z plodu stromu Sapindus Mukorrosi, který roste v Indii či v Nepálu. Má vysoký obsah saponinů, stejně jako skvělé dezinfekční a protiplísňové účinky. Tato obnovitelná surovina se pěstuje a sklízí v zemích třetího světa.

Mýdlové ořechy na ECONEA.CZ

Jak používat mýdlové ořechy?

Do látkového sáčku, který k tomuto účelu slouží (pořídíte jej v obchodě s ekologickým zbožím) vložíte příslušný počet mýdlových ořechů. Sáček stáhnete provázkem. Látkový pytlíček vložíte do pračky spolu s prádlem (přímo do bubnu). Ořechy lze použít opakovaně, nejvíce však 3x. Když už nepění, neuvolňuje se saponin a není vhodné s nimi prát. Použité ořechy můžete vyhodit do kompostu.

Perte s radostí

Ekologické prací prášky a gely krásně voní, dobře perou a navíc budete mít z jejich používání opravdu dobrý pocit. Uvedené produkty koupíte v internetovém e-shopu Econea. Najdete zde také kosmetiku a ekologické potřeby pro děti.

Prací prášky a gely na ECONEA.CZ

Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

Štítky

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0