Dovolená v Řecku na ostrovech: Kam jet a jaký hotel vybrat?

Vyberte si dovolenou na řeckých ostrovech přímo vám na míru. Který ostrov je pro vás ten pravý? Podívejte se na to, kam vyrazit na dovolenou.

OBSAH

Dovolená v Řecku na ostrovech

Pokud plánujete dovolenou v Řecku na ostrovech, můžete očekávat nádherné pláže, krásnou přírodu, bohatou historii a skvělé jídlo. Řecké ostrovy nabízejí různorodé zážitky – od živých nočních klubů až po klidné vesnice s tradiční architekturou. Mezi nejpopulárnější ostrovy pro turisty patří Santorini, Mykonos, Kreta a Rhodos. Každý z těchto ostrovů má své vlastní kouzlo a charakter. Santorini je známý svými bílými domky s modrými střechami a úchvatnými západy slunce. Mykonos je oblíbeným cílem pro noční život a trendy pláže. Kreta je největším z řeckých ostrovů a nabízí širokou škálu aktivit – od historických památek až po vodní sporty. Rhodos je známý svými plážemi a středověkým opevněným městem.

Během dovolené na řeckých ostrovech si také můžete vychutnat místní kuchyni, která se vyznačuje čerstvými ingrediencemi a přírodními chutěmi. Mezi nejznámější řecká jídla patří tzatziki, moussaka a gyros. Na ostrovech se nachází také mnoho historických památek, jako jsou chrámy, pevnosti a muzea. Pokud máte zájem o řeckou historii a kulturu, určitě byste neměli vynechat návštěvu těchto památek. Celkově lze říci, že dovolená na řeckých ostrovech nabízí mnoho zajímavých aktivit pro každého. Od plážového odpočinku až po objevování historie a kultury Řecka. Velký výběr zájezdů a ubytování na řeckých ostrovech najdete na Eximtours.cz.

Dovolená v Řecku na Santorini

Santorini je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Řecku a oblíbeným cílem pro turisty z celého světa. Pokud plánujete dovolenou na Santorini, můžete očekávat úchvatné scenérie, romantické západy slunce, bohatou historii a skvělou gastronomii. Jedním z nejpopulárnějších míst na Santorini je město Oia, které je známé svými bílými domky s modrými střechami, malými křivolakými uličkami a úchvatnými výhledy na moře. Oia je také ideálním místem pro pozorování západů slunce, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na světě. Dalším populárním místem na Santorini je město Fira, které je hlavním městem ostrova. Fira nabízí mnoho restaurací, barů a obchodů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a nakoupit suvenýry. Z Firy se také nabízí nádherné výhledy na moře a sopky.

Mezi další zajímavé atrakce na Santorini patří antické město Akrotiri, které je jedním z největších archeologických nalezišť v Řecku, a také ostrov Nea Kameni, který se nachází v blízkosti sopky Santorini a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Pokud jde o ubytování, na Santorini najdete mnoho hotelů, apartmánů a vil, které nabízejí úchvatné výhledy na moře a sopky. Mnoho z těchto ubytování má také bazény, kde si můžete užít slunce a relaxovat. Celkově lze říci, že dovolená na Santorini nabízí krásné scenérie, romantické západy slunce, bohatou historii a skvělou gastronomii. Pokud hledáte ideální místo pro romantickou dovolenou nebo pro relaxaci a odpočinek, Santorini je určitě jedním z nejlepších výběrů. Velký výběr hotelů za dobré ceny najdete zde.

Dovolená v Řecku na ostrově Mykonos

Mykonos je dalším oblíbeným řeckým ostrovem, který nabízí skvělou dovolenou plnou slunce, moře, nočního života a krásné architektury. Mykonos je známý svými bílými domky s modrými střechami, malebnými uličkami, tradičními tavername a úchvatnými plážemi. Mezi nejpopulárnější pláže na ostrově patří Paradise, Super Paradise, Ornos a Psarou. Tyto pláže nabízejí čistou vodu a bílý písek, ale také mnoho barů a klubů, kde můžete relaxovat nebo se pobavit. Město Mykonos je plné života a nabízí mnoho možností pro nakupování, jídlo a pití. Na ostrově najdete také mnoho historických památek, jako například město Delos, které je známé svými archeologickými nalezišti a antickými památkami.

Mykonos je také populární pro své noční život, které je jedno z nejlepších v Řecku. Ostrov nabízí mnoho barů, klubů a diskoték, kde se můžete bavit a tančit do rána. Co se týče ubytování, Mykonos nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelů a vil po jednodušší apartmány. Pokud hledáte romantickou dovolenou, můžete si vybrat z mnoha luxusních ubytování s výhledem na moře a soukromou vířivkou. Celkově lze říci, že Mykonos je skvělým místem pro dovolenou, pokud hledáte krásné pláže, noční život, historii a tradiční řeckou kulturu. Velký výběr hotelů najdete zde.

Dovolená v Řecku Krétě

Kréta je největší řecký ostrov a nabízí návštěvníkům nejen krásné pláže a azurové moře, ale také bohatou historii, kulturu a místní kuchyni. Mezi nejpopulárnější pláže na Krétě patří Elafonisi, Falassarna, Balos a Vai. Tyto pláže jsou známé pro svůj jemný písek, tyrkysovou vodu a krásné scenérie. Navíc na ostrově Kréta najdete mnoho dalších pláží vhodných pro vodní sporty, jako například windsurfing nebo potápění.

Kréta je také plná historických památek, jako například Knossos, které je nejvýznamnějším archeologickým nalezištěm na ostrově. Knossos bylo kdysi největším městem na Krétě a je důležitým centrem Minojské kultury. Dalšími památkami na Krétě jsou Samariánské soutěsky, starobylé kláštery a mnoho dalších historických míst. Místní kuchyně na Krétě je také velmi oblíbená. Krétská kuchyně je založena na čerstvých místních produktech, jako jsou olivy, sýry, zelenina a ryby. Můžete ochutnat místní speciality jako například feta s olivami, tzatziki a další. Na Krétě je také mnoho tradičních taveren, kde si můžete vychutnat vynikající jídlo. Co se týče ubytování, Kréta nabízí širokou škálu možností. Najdete zde mnoho luxusních hotelů a vil, ale také jednodušší ubytování jako jsou apartmány a penziony. Vzhledem k rozmanitosti možností, najdete na Krétě ubytování odpovídající vašemu rozpočtu a preferencím. Celkově lze říci, že Kréta je ideálním místem pro dovolenou, pokud hledáte krásné pláže, historii, kulturu a vynikající místní kuchyni. Velký výběr hotelů najdete zde.

Dovolená v Řecku na ostrově Rhodos

Rhodos je krásný řecký ostrov v Egejském moři a je oblíbenou turistickou destinací. Ostrov nabízí návštěvníkům nejen nádherné pláže a azurové moře, ale také bohatou historii, kulturu a místní kuchyni. Mezi nejpopulárnější pláže na Rhodu patří Faliraki, Lindos, Tsambika a Anthony Quinn Bay. Tyto pláže jsou známé pro svůj jemný písek, tyrkysovou vodu a krásné scenérie. Navíc na ostrově Rhodos najdete mnoho dalších pláží vhodných pro vodní sporty, jako například windsurfing nebo potápění. Rhodos má také bohatou historii a kulturu, kterou můžete objevovat v mnoha památkách a muzeích. Mezi nejvýznamnější patří hrad Rhodos, starobylé město Lindos, archeologické naleziště Kameiros a akropole v městě Ialyssos.

Místní kuchyně na Rhodu je také velmi oblíbená. Rhodská kuchyně je založena na čerstvých místních produktech, jako jsou olivy, sýry, zelenina a ryby. Můžete ochutnat místní speciality jako například moussaka, souvlaki, tzatziki a další. Na Rhodu najdete mnoho tradičních taveren, kde si můžete vychutnat vynikající jídlo. Co se týče ubytování, Rhodos nabízí širokou škálu možností. Najdete zde mnoho luxusních hotelů a vil, ale také jednodušší ubytování jako jsou apartmány a penziony. Vzhledem k rozmanitosti možností, najdete na Rhodu ubytování odpovídající vašemu rozpočtu a preferencím. Celkově lze říci, že Rhodos je ideálním místem pro dovolenou, pokud hledáte krásné pláže, historii, kulturu a vynikající místní kuchyni. Velký výběr hotelů najdete zde.

Kde koupíte nejlevnější dovolenou v Řecku?

Podívejte se na nabídky cestovních kanceláří, které poskytují klientům plný servis. Cenově výhodné nabídky najdete například u cestovní kanceláře Eximtours.cz nebo u cestovní kanceláře Blue-style.cz.

Dovolená v Řecku na EXIMTOURS.CZ

Šťastný výběr. 🙂

Foto: Pexels.com, Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0