Jak vybrat ekologickou kosmetiku pro celou rodinu

Používání ekologické přírodní kosmetiky se postupně dostává do obliby právě pro její bezpečné složení pro spotřebitele i bezpečnou výrobu pro přírodu. Pojďme se podívat na to, jak vybrat přírodní kosmetiku pro dospělé i pro děti a na co se při výběru kosmetiky zaměřit.

OBSAH

Kde vybrat skutečně bezpečný produkt

Ne všechny výrobky s označením „Nature“ jsou opravdu přírodní. Abyste měli jistotu, že jste si vybrali skutečně bezpečný produkt šetrný k pokožce, podívejte se do e-shopů, které prodávají přírodní certifikovanou kosmetiku. Například v e-shopu Econe.cz najdete pouze kvalitní přírodní produkty, které majitelé e-shopu sami vybrali na základě přísných kritérií (certifikace, složení, výroba, značka). Pokud přírodní kosmetice nerozumíte a jste nováček v tomto oboru, můžete si zjistit podrobnější informace o vámi vyhlídnuté značce.

Oblíbené a bezpečné značky přírodní kosmetiky

Níže najdete seznam i s krátkým povídáním o opravdu bezpečných značkách přírodní kosmetiky. Vybrané produkty jsou certifikované pro citlivou pokožku. Informaci o certifikaci najdete vždy na příslušném produktu.

Lavera

Německá značka Lavera patří mezi čtyři nejoblíbenější i nejdůležitější značky biokosmetiky v celosvětovém měřítku. Její produkty nabízí perfektní kvalitu za přijatelnou cenu. Forma Laverana, která značku Lavera vyrábí, vznikla v roce 1987.

Od této značky budete milovat:

 • Zubní pasty – bezpečné a přírodní
 • Sprchové gely – krásně voní
 • Kosmetické krémy – jemné a hebké
 • Kosmetiku pro miminka – nedráždí pokožku
 • Dekorativní přírodní kosmetiku – krása za dostupnou cenu

Weleda

Podíl přírodních surovin v kosmetice Weleda dosahuje na 100 %. Kosmetika se vyrábí ve Švýcarsku a překvapí vás velmi dobrým poměrem ceny a kvality. Jedna z nejstarších společností, která vyrábí přírodní kosmetiku, byla založena v roce 1921. Do výroby vstupují přírodní BIO suroviny a výsledkem je perfektní kosmetika, která se hodí i na citlivou dětskou pokožku.

Od této značky budete milovat:

 • Dětskou měsíčkovou kosmetiku – vhodná i pro nejmenší miminka
 • Zubní pasty pro děti i dospělé – nepění, mají výbornou chuť
 • Sprchové gely pro děti i dospělé – velmi příjemně voní
 • Masážní oleje – příjemné a voňavé

OnlyBio

Alespoň 99 % surovin je čistě přírodních. Polská biotechnologická laboratoř Laboratorium Naturella složení kosmetiky neponechává náhodě. Složení vybírá pečlivě, a díky své preciznosti získaly výrobky certifikaci EcoCert – Cosmos Natural a jsou vyrobeny díky unikátní technologii biorafinace surfaktinu z řepky. Produkty jsou vyrobeny v Polsku z lokálních surovin. Výrobky mají také certifikát Vegan Society. Kosmetika je balena ve skleněných obalech.

Od této značky budete milovat:

 • Gely a šampony – stylové ve skleněné láhvi

Purity Vision

Tato česká značka byla založena s jednoduchým cílem. Vyrobit kvalitní BIO produkt za dostupnou cenu tak, aby si výrobky mohl dopřát skutečně každý. Sleduje trendy v péči o lidské zdraví a podporuje projekty v rozvojových zemích.

Od této značky budete milovat:

 • Kokosový olej – kvalitně zpracovaný a čistě bílý
 • Tělová másla – s raw BIO olejem

Nobilis Tilia

Česká značka vás potěší kvalitou kosmetických produktů. Výrobky získaly přísnou certifikaci CPK nebo CPK BIO. Sympatické také je, že společnost Nobilis Tilia nechce snižovat kvalitu produktů kvůli ceně.

Od této značky budete milovat:

 • Dětskou kosmetiku – voňavou, bylinkovou, přírodní
 • Přírodní deodoranty

Přírodní kosmetika jako dárek

Kvalitní přírodní kosmetiku si můžete koupit pro sebe nebo vybrat pro své blízké krásný dárek. Velký výběr přírodní kosmetiky najdete na Econea.cz, kde si vyberete krásné produkty, z nichž budete mít radost.

Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0