Kolečkové brusle pro děti: Jak je vybrat a na co se zaměřit

Lámete si hlavu s tím, jak vybrat dětské inline brusle? Už nemusíte. V článku najdete tipy na to, jaké brusle koupit a na co se při nákupu zaměřit.

OBSAH

Dětské inline brusle: Druhy

Kolečka jsou v řadě za sebou

Dětské brusle se od bruslí pro dospělé liší v tom, že jsou vybaveny ložisky a kolečky nižší třídy než brusle pro dospělé. Bota je pevná a při obutí by měla plně podpořit kotník.

Kolečka jsou ve dvou řadách

Tyto brusle se hodí pro začátečníky. Jestli ale raději rovnou chcete pořídit brusle s kolečky v jedné řadě, děti se na nich jistě naučí jezdit. Brusle s kolečky ve dvou řadách jsou při jízdě stabilnější, což je pro dítě snazší. Tyto brusle nejsou tak snadno dostupné, často nebývají ani tolik pevné v kotnících.

Brusle, které se nazouvají na boty

Představte si je jako takové nazouváky s kolečky, které se utahují pásky. Tyto brusle jsou sice nastavovací, nazouvací, ale nejsou příliš komfortní.

Jak vybrat první inline brusle

Toto je velmi složitá otázka. Záleží na velikosti koleček, materiálu bruslí nebo šířce? Podstatný je každý parametr. Avšak před pořízením bruslí si nejprve položte otázky:

  • Jak často na nich bude dítě jezdit?
  • Kolik peněz mohu investovat?
  • Jak má dítě širokou nohu?
  • Kolik mu je let a jak moc mu roste noha?

Protože právě podle těchto otázek vyberete inline brusle nejlépe. V obchodech najdete velké množství dětských kolečkových bruslí za nízkou cenu. Možná, že jako první brusle budou zcela stačit a vyhovovat, protože děti rychle rostou, stejně jako rychle roste jejich noha. Mohlo by se stát, že při nákupu bruslí za několik tisíc korun z nich děti rychle vyrostou a vy budete pořizovat další.

Kolečka na dětských bruslích

Obecně jsou kolečka na bruslích pro děti menší, mají jinde položené ložisko než kolečka u dospěláckých bruslí. Právě proto jsou brusle také pomalejší. Zároveň ale kolečka nemají tak dlouhou životnost.

Jaké jsou možnosti?

Pořídit můžete klasické inline brusle, které se utahují buď na tkaničku, nebo na pásky. Jestli jste sportovně založená rodina a v zimě rádi bruslíte, můžete pořídit hybridní brusle, ze kterých uděláte v létě inline brusle a v zimě se s nimi děti mohou prohánět na zimním stadionu. Záleží jen na vás, co vám bude vyhovovat.

Kde dětské kolečkové brusle pořídíte?

Nabízí se několik možností.

Sportisimo: Zde najdete perfektní brusle za nízké a férové ceny. Objednat si je můžete domů, vyzkoušet je a vrátit na prodejnu (platí pro registrované zákazníky do kubu Sportisimo), nebo si je objednáte na prodejnu. Ceny jsou velmi příznivé. Na Sportisimo.cz najdete také hybridní brusle, u nichž lze vyměnit kolečka za zimní nože na led.

Dětské brusle na SPORTISIMO.CZ

inSPORTline: V e-shopu insportline.cz na vás čekají pěkné brusle za nízké ceny. Vyberete si ze široké nabídky chlapeckých i dívčích bruslí. Nejčastěji se objevují klasické inline (jednořadé).

Dětské brusle na INSPORTLINE.CZ

Specializované prodejny: Kolečkové brusle pořídíte za výhodnou cenu také ve specializovaných obchodech. Seznam prodejen najdete
zde.  

Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

Tags:

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0