Kolečkové brusle pro děti: Jak je vybrat a na co se zaměřit

Lámete si hlavu s tím, jak vybrat dětské inline brusle? Už nemusíte. V článku najdete tipy na to, jaké brusle koupit a na co se při nákupu zaměřit.

OBSAH

Dětské inline brusle: Druhy

Kolečka jsou v řadě za sebou

Dětské brusle se od bruslí pro dospělé liší v tom, že jsou vybaveny ložisky a kolečky nižší třídy než brusle pro dospělé. Bota je pevná a při obutí by měla plně podpořit kotník.

Kolečka jsou ve dvou řadách

Tyto brusle se hodí pro začátečníky. Jestli ale raději rovnou chcete pořídit brusle s kolečky v jedné řadě, děti se na nich jistě naučí jezdit. Brusle s kolečky ve dvou řadách jsou při jízdě stabilnější, což je pro dítě snazší. Tyto brusle nejsou tak snadno dostupné, často nebývají ani tolik pevné v kotnících.

Brusle, které se nazouvají na boty

Představte si je jako takové nazouváky s kolečky, které se utahují pásky. Tyto brusle jsou sice nastavovací, nazouvací, ale nejsou příliš komfortní.

Zpět do menu ↑

Jak vybrat první inline brusle

Toto je velmi složitá otázka. Záleží na velikosti koleček, materiálu bruslí nebo šířce? Podstatný je každý parametr. Avšak před pořízením bruslí si nejprve položte otázky:

  • Jak často na nich bude dítě jezdit?
  • Kolik peněz mohu investovat?
  • Jak má dítě širokou nohu?
  • Kolik mu je let a jak moc mu roste noha?

Protože právě podle těchto otázek vyberete inline brusle nejlépe. V obchodech najdete velké množství dětských kolečkových bruslí za nízkou cenu. Možná, že jako první brusle budou zcela stačit a vyhovovat, protože děti rychle rostou, stejně jako rychle roste jejich noha. Mohlo by se stát, že při nákupu bruslí za několik tisíc korun z nich děti rychle vyrostou a vy budete pořizovat další.

Zpět do menu ↑

Kolečka na dětských bruslích

Obecně jsou kolečka na bruslích pro děti menší, mají jinde položené ložisko než kolečka u dospěláckých bruslí. Právě proto jsou brusle také pomalejší. Zároveň ale kolečka nemají tak dlouhou životnost.

Zpět do menu ↑

Jaké jsou možnosti?

Pořídit můžete klasické inline brusle, které se utahují buď na tkaničku, nebo na pásky. Jestli jste sportovně založená rodina a v zimě rádi bruslíte, můžete pořídit hybridní brusle, ze kterých uděláte v létě inline brusle a v zimě se s nimi děti mohou prohánět na zimním stadionu. Záleží jen na vás, co vám bude vyhovovat.

Zpět do menu ↑

Kde dětské kolečkové brusle pořídíte?

Nabízí se několik možností.

Sportisimo: Zde najdete perfektní brusle za nízké a férové ceny. Objednat si je můžete domů, vyzkoušet je a vrátit na prodejnu (platí pro registrované zákazníky do kubu Sportisimo), nebo si je objednáte na prodejnu. Ceny jsou velmi příznivé. Na Sportisimo.cz najdete také hybridní brusle, u nichž lze vyměnit kolečka za zimní nože na led.

Dětské brusle na SPORTISIMO.CZ

inSPORTline: V e-shopu insportline.cz na vás čekají pěkné brusle za nízké ceny. Vyberete si ze široké nabídky chlapeckých i dívčích bruslí. Nejčastěji se objevují klasické inline (jednořadé).

Dětské brusle na INSPORTLINE.CZ

Specializované prodejny: Kolečkové brusle pořídíte za výhodnou cenu také ve specializovaných obchodech. Seznam prodejen najdete
zde.

Autor: TeK
MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0