Rodinné cestovní pojištění stačí uzavřít online před dovolenou

Vyberte si cestovní pojištění pro celou rodinu. Která pojišťovna je nejlepší, co si pojistit a kdy se vyplatí pojištění uzavřít?

OBSAH

Pojištění storna zájezdu

Toto pojištění se hodí pro rodiny s dětmi na sto procent. Pojištění storna zájezdu je nutné sjednat bezprostředně po objednání zájezdu, pobytu, ubytování, jízdenek či letenek. Zpravidla platí, že pojištění se uzavře do 72 hodin od zakoupení dovolené. Některé pojišťovny mohou mít tuto dobu ještě kratší, proto se raději přesvědčte, do kdy je nutné pojištění obstarat. Důležitá je nejen cena pojištění, ale také výše spoluúčasti a také to, zda pojišťovna pojistku proplatí ihned, nebo jestli jí to bude trvat několik týdnů.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Velmi potřebné pojištění a zejména, cestujete-li do zahraničí a do USA. Pojištění odpovědnosti za škodu na majetku nebo na zdraví je vhodné nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro jednotlivce. Toto pojištění kryje náklady na to, pokud někde něco zničíte, stejně kryje náklady na to, pokud někomu způsobíte zranění. Pokud plánujete v zahraničí řídit automobil, zvažte maximální hranici pojištění odpovědnosti za škodu. Nejde ani tolik o případně zničený automobil, ale o možné vymáhání částky v případě prokázaných trvalých následků v důsledku způsobené dopravní nehody. Jestliže neplánujete žádné rizikové činnosti, bude vám stačit běžné pojištění odpovědnosti za škodu do limitu 1 mil. Kč.

Tuzemské cestovní pojištění

Pojištění v rámci dovolené v České republice využívá stále více rodin s dětmi. Toto pojištění oceníte pro případ, že cestujete s malými dětmi. Pojištění zahrnuje úrazové pojištění, pojištění osobních věcí a zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví či majetku, pojištění asistenčních služeb, pojištění základních turistických sportů, možnost připojištění dalších rizikových sportů. Je tuzemské cestovní pojištění nutné? Není. Zdravotní pojištění jako takové platí pro všechny pojištěnce na celém území České republiky. Pokud ale cestujete s dětmi, pobýváte v hotelu nebo penzionu, ve kterém mohou něco rozbít, možná pro vás bude tuzemské pojištění jistou úlevou. Můžete také využít pouze pojištění odpovědnosti za škodu.

Zahraniční cestovní pojištění

Cestovní pojištění do zahraničí je pro rodinu vždy vhodnější než vycestovat zcela bez pojištění. Pojištění do zahraničí kryje turistické sporty, připlatit si můžete rizikové sporty (některé pojišťovny nabízí automaticky připojištění rizikových sportů). Dále se můžete pojistit proti odpovědnosti za škodu, pojistíte si osobní věci a ztrátu zavazadel, samozřejmě je v ceně také úrazové pojištění a v neposlední řadě byste měli mít u dobrých pojišťoven v ceně také asistenční služby.

Přehledy pojišťoven

AXA

Při online sjednání pojištění u AXA ASSISTANCE získáte slevu až 50 % z ceny pojistného. Obecně jsou služby AXA Assistance jedny z nejdražších. Na druhé straně nabízí hodně možností, co si byvrat a na co vše se pojistit.

Generali

Pokud uzavřete pojištění online, získáte slevu až 20 %. Pojišťovna Generali nabízí velmi dobrý poměr služeb za přijatelnou cenu. Navíc základní limity jsou až dvojnásobně vyšší než u běžných konkurenčních pojišťoven.

ČSOB

Pojišťovna nabízí výhodné pojištění pro rodinu a v případě, že se pojistíte jako rodina, ušetříte až 39 % z původní ceny. Můžete si také sjednat pojištění k cestovní kartě.

Závěrem

Vyznat se v nabídce pojišťoven není nic snadného. Na dovolenou je vždy lepší mít nějaké cestovní pojištění než žádné a když si vyberete pojištění u třech výše uvedených pojišťoven, budete v případě nehody spokojeni.

Šťastnou cestu.

Autor: TeK, Zdroj: autorský článek

Štítky

MODERNÍ RODIČ
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0